WAŻNA INFORMACJA!

Ze względu na przekształcenie decyzją Wojewody Wielkopolskiego naszego Szpitala im. Dr Romana Grzeszczaka w jednostkę przeznaczoną wyłącznie dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 (tzw. szpital „jednoimienny”), obowiązki w zakresie leczenia szpitalnego dla pacjentów niezakażonych z naszego regionu przejmują następujące szpitale:

Szpital Powiatowy we Wrześni – ul. Słowackiego 2, Września

Szpital Pomnik Chrztu Polski – ul. Św. Jana 9, Gniezno

Szpital „Dziekanka” – ul. Poznańska 15, Gniezno

Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie – ul. Szpitalna 45, Konin

SP ZOZ w Kole – ul. Księcia J. Poniatowskiego 25, Koło

SP ZOZ w Turku – ul. Poduchowne 1, Turek

W przypadkach nagłego zagrożenia zdrowotnego prosimy zgłaszać się wyłącznie do powyższych placówek. Zespoły Ratownictwa Medycznego (tzw. pogotowie ratunkowe) w razie stwierdzenia konieczności hospitalizacji przewozić będą chorych także do w/w szpitali.

Skierowania do szpitala wystawione przez lekarzy z placówek ambulatoryjnych zachowują ważność i mogą być realizowane w sąsiednich szpitalach. Wszelkie przyjęcia planowe oraz badania endoskopowe czy obrazowe (RTG, USG, KT) dla chorych spoza szpitala zostają wstrzymane do odwołania.

Na teren budynków szpitalnych (poza szlaban wejściowy) wstęp mają jedynie pacjenci COVID+ z potwierdzonym zakażeniem metodą rt-PCR, pracownicy szpitala, służby ratunkowe i pomocnicze, służby COVID19 i obsługa techniczna.

W Szpitalu w Słupcy nadal udzielane będą świadczenia w Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy, Poradni Kardiologicznej, Poradni Neurologicznej oraz świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki lekarskiej (w budynku poradni przyszpitalnej). Na terenie budynku poradni nadal czynny będzie w godzinach 7:30-12:00 punkt pobrań do badań laboratoryjnych. Na terenie szpitala stacjonować będą, jak dotychczas, zespoły ratownictwa medycznego.

Na dotychczasowych zasadach funkcjonuje także punkt pobrań wymazów w kierunku zakażenia SARS-CoV-2:
godz. 11:00 – 15:00 – wtorek oraz piątek
godz. 07:00 – 11:00 – pozostałe dni tygodnia

Do dnia 7 listopada (sobota) przyjmowane będą jeszcze pacjentki do porodu. Od 12 listopada O.Ginekologiczno-Położniczy wraz z blokiem porodowym będzie przeznaczony już wyłącznie dla kobiet zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2


Pełnomocnik Dyrektora ds. COVID19

Lek. Piotr Czerwiński-Mazur