Podsumowanie projektów inwestycyjnych w SPZOZ w Słupcy

W dniu 19 czerwca w Szpitalu w Słupcy odbyła się konferencja, na której Dyrektor placówki dr n. med. Maciej Sobkowski podsumował dwa najważniejsze projekty inwestycyjne realizowane przez nasz szpital w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
Pierwszy dotyczył termomodernizacji naszej placówki, o której informowaliśmy na bieżąco już wcześniej. Jakie korzyści niesie za sobą termomodernizacja?

W przypadku prądu i ogrzewania oszczędności łącznie 1.000.000 zł w skali roku. To ogromna kwota, która w dobie podwyżek cen prądu znacznie obniży koszty utrzymania.
Część kosztów inwestycji została sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy prawie trzymilionowym wkładzie własnym szpitala.
Drugim projektem było wsparcie środkami Unii Europejskiej w kwocie 5 107 033,85 zł, na wzmocnienie i unowocześnienie szpitala w warunkach kryzysu popandemicznego. Przypomnijmy czego dotyczył:

1. W ramach projektu został zakupiony ambulans sanitarny dla zespołu Specjalistycznego ZRM
  2. Za chwilkę pojawi się 64 – rzędowy Tomograf Komputerowy dla Pracowni Tomografii Komputerowej
  3. Aparat RTG z ramieniem C,
  4. Ultrasonograf na potrzeby Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Pracowni USG,
  5. Cyfrowy system drenażu i monitorowania klatki piersiowej dla Oddziału Chirurgicznego,
  6. Aparat do resuscytacji krążeniowej/ automatycznego masażu pośredniego serca dla Izby Przyjęć,
  7. Kolumna endoskopowa, gastroskop, duodenoskop, insuflator dwutlenku węgla do kolonoskopii wzbogaci wyposażenie Pracowni Endoskopii Układu Pokarmowego,
  8. Bodypletyzmograf dla Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy.