Konferencja „Rola Zielonych Szpitali w przeciwdziałaniu zmianom klimatu”

Opieka zdrowotna odpowiada za 4,4% emisji dwutlenku węgla do atmosfery na świecie. Gdyby opieka zdrowotna była państwem, byłaby 5 największym na świecie źródłem emisji gazów cieplarnianych

W dniach 13-14 czerwca odbyła się w Kaliszu konferencja pt. „Rola Zielonych Szpitali w przeciwdziałaniu zmianom klimatu”.
Miała ona na celu poruszenie tematu postępujących zmian klimatycznych oraz możliwych metod ich zapobiegania w ramach kompleksowych rozwiązań (technologicznych, środowiskowych, ekonomicznych i społecznych), które mogą zostać wdrożone w instytucjach ochrony zdrowia.
Podczas konferencji podkreślano jak ważna jest aktywizacja i integracja środowiska medycznego, władz lokalnych i regionalnych oraz przedstawicieli europejskich szpitali na rzecz promowania zdrowego i odpowiedzialnego zarządzania placówkami, tak by ekonomia była spójna z ekologią.

Na konferencji nie mogło zabraknąć Dyrektora Szpitala w Słupcy, dr n. med. Macieja Sobkowskiego, który również podzielił się Swoim doświadczeniem w rozwoju termomodernizacji i proekologicznych rozwiązań wprowadzanych w naszym szpitalu. W końcu przez termomodernizację naszego szpitala przeznaczyliśmy na cele proekologiczne ponad 14.000.000 zł, z czego 3.000.000 z własnych środków, pozostała kwota dzięki Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
„Dobre praktyki proekologiczne i rozwiązania modernizacyjne. Zmniejszenie zużycie energii w budynkach SP ZOZ w Słupcy” to temat wykładu, który nasz Dyrektor miał przyjemność przedstawiać na tym jakże szczytnym spotkaniu.

Jesteśmy przekonani, że nasz szpital również dołączy do nowo powstającej sieci zielonych szpitali w Polsce i Wielkopolsce i sukcesywnie będzie wprowadzał kolejny innowacyjne projekty proekologiczne.