PODZIĘKOWANIA DLA PERSONELU SZPITALA JEDNOIMIENNEGO W SŁUPCY

Drodzy Współpracownicy, Szanowni Państwo !

w ostatnim dniu funkcjonowania Szpitala SP ZOZ w Słupcy jako placówki jednoimiennej, dedykowanej leczeniu chorych z rozpoznaniem COVID-19 pragnę wyrazić wobec Państwa wyrazy uznania, szacunku i szczerej wdzięczności. Dzięki Państwu było możliwe zapewnienie opieki zdrowotnej dla hospitalizowanych, zakażonych koronawirusem, na najwyższym poziomie.

Od października 2020 r., gdy niespodziewanie dowiedzieliśmy się, że będziemy funkcjonowali jako szpital jednoimienny, Wszyscy Państwo zaangażowali się bez reszty oraz podjęli się realizacji tego heroicznego wysiłku, z narażeniem niekiedy własnego zdrowia i życia dla ratowania innych, wymagających specjalistycznej opieki medycznej. Nie było to łatwe wyzwanie, tym bardziej, że każdy był pełen obaw, niepewności a szczepienia zaczęły nas wszystkich realnie chronić dopiero w styczniu 2021 r.

Nigdy Państwo nie zawiedli a wręcz przeciwnie – każda i każdy z Was oddali tej pracy wszystko, co posiadają najlepszego, tj. swoje kompetencję, specjalistyczną wiedzę i serce, co jednoznacznie ukazało, że Państwa zaangażowanie i praca są prawdziwą służbą Drugiemu Człowiekowi. Dziękuję Wszystkim Państwu, lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikom medycznym, opiekunom, diagnostom, technikom RTG, rehabilitantom, pracownikom administracji, logistyki i obsługi. Szczere uznanie wyrażam dla Żołnierzy Wojska Polskiego, pracowników technicznych, sekretarek medycznych, Pań salowych oraz każdemu, kto pomagał i pomaga a nie wyraża wolę bycia anonimowym. Wszystko, co najlepsze nie byłoby możliwe bez zrozumienia i wsparcia Ludzi dobrej woli, darczyńców, sponsorów i Wszystkich, którzy ofiarowali pomoc, czas i serce na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Dziękuję Podmiotowi Tworzącemu, tj. Samorządowi Powiatu Słupeckiego, Wojewodzie Wielkopolskiemu, RARS, Samorządom Gmin Powiatu Słupeckiego oraz wszelkich firm, instytucji i osób za przekazanie nieocenionego, wymiernego wsparcia na rzecz działań związanych z zapobieganiem, rozprzestrzenianiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem epidemii COVID-19. Świadomość, że nie pozostaliśmy sami z naszymi problemami dodała nam sił do dalszych zmagań z epidemią i pomogła zmierzyć się z codziennymi obciążeniami w działalności medycznej.

Pragnę szczególną wdzięczność wyrazić wobec Pana doktora Jana Woźniaka, zastępcy dyrektora ds. lecznictwa, który wykorzystywał i wykorzystuje swoje kompetencje, umiejętności i cierpliwość na rzecz SP ZOZ w Słupcy i chorych. W trudnym okresie pracy szpitala jednoimiennego nieocenioną pomoc, dyspozycyjność i wyjątkowe zaangażowanie wykazał Pan koordynator dr Piotr Czerwiński- Mazur, za co jestem bardzo wdzięczny.

Myśląc o Każdej i Każdym z Was mam przed oczyma poszczególne działania, gesty, czyny czy uśmiech, które ofiarowali Państwo na rzecz Chorych i Ich Rodzin oraz cierpliwość w realizacji powierzonych zadań, które nie były łatwe a nigdy nikt z Państwa nie odmówił mi pomocy w codziennej działalności naszego Szpitala.

Wdzięczności nie można wyrazić prostymi słowami, jednak pragnę wszystkim Państwu za wszystko uczynione w tym trudnym czasie serdecznie podziękować !!!

Z wyrazami szacunku,

dr n. med. inż. Rafał Spachacz
pełniący obowiązki dyrektora SP ZOZ w Słupcy