Oddział Dziecięcy

Telefony
Gabinet Kierującego i Zarządzającego Oddziałem – wew. 312
Gabinet Pielęgniarki Oddziałowej – wew. 413
Sekretariat – wew. 413
Lekarze asystenci – wew. 314
Dyżurka pielęgniarska – wew. 313
Telefon komórkowy +48 695 030 130

Budynek główny (A) – II piętro

Oddział dziecięcy liczy 18 łóżek. W szpitalu działa od początku jego istnienia. W swojej strukturze posiada salę intensywnego nadzoru z wyposażeniem monitorującym podstawowe czynności życiowe. Jest przyjazny, kolorowo urządzony. Posiada warunki do całodobowego pobytu opiekunów chorych dzieci (oddzielne sale z węzłem sanitarnym, dostęp do kuchni ). Mali pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnego „Telefonu do mamy” oraz z sali zabaw, w której znajduje się też telewizor.

Na naszym Oddziale działa Edukacyjna Wyspa Orange. Jest ona wyposażona w edukacyjne programy, gry, audio-bajki oraz materiały multimedialne, które stymulują wszechstronny rozwój dziecka. Pozwalają ćwiczyć pamięć, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową i logiczne myślenie. Dzięki Wyspie pobyt w szpitalu jest dla dzieci bardziej przyjazny i atrakcyjny, a czas między zabiegami wypełnia mądra zabawa.

Oddział prowadzi leczenie i diagnostykę z szerokiego zakresu chorób dziecięcych m.in.:
biegunek ostrych i przewlekłych,
chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego u dzieci starszych,
chorób o podłożu atopowym,
chorób układu oddechowego,
ostrych infekcji, zatruć.

Mali pacjenci są pod stałą opieką lekarzy oddziału a także są konsultowani przez lekarzy z innych oddziałów a także specjalistów spoza szpitala m.in. laryngologa, okulistę, neurologa, psychiatrę. Oddział współpracuje także z psychologiem.

Informacji o stanie zdrowia pacjentów udziela w m miarę możliwości na bieżąco ordynator oddziału lub lekarz dyżurny.