Zakup nowoczesnego aparatu RTG

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy zakupił nowoczesną aparaturę medyczną do wykonywania badań RTG. Aparatura została zainstalowana w wyremontowanej pracowni. Aktualnie trwają jeszcze prace nad uruchomieniem jej dla naszych pacjentów.
Dzisiaj nową pracownię odwiedził Starosta Słupecki, Pan Jacek Bartkowiak, wspólnie z dyrektorem SP ZOZ Maciejem Sobkowskim oraz Katarzyną Ostrowicką, kierownik zespołu techników elektroradiologii.

Urządzenie zostało zakupione z dotacji Funduszu Covidowego, którą słupecka placówka otrzymała na mocy umowy z Michałem Zielińskim – Wojewodą Wielkopolskim. Dofinansowanie wyniosło aż 1 120 000 zł i przeznaczone zostało na zakup aparatu RTG i USG.
Przypomnijmy, że dokument podpisany został 30 czerwca br. w obecności Zbigniewa Hoffmana – Ministra i Posła z Wielkopolski oraz Anety Niestrawskiej – I Wicewojewody Wielkopolski.
Dziękujemy bardzo za możliwość dalszego rozwoju diagnostyki obrazowej w naszym szpitalu – z nowego urządzenia skorzystają oczywiście nasi pacjenci.