Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Narodowy Fundusz Zdrowia w Poznaniu ogłosił konkurs na realizację Oddziału Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, do którego przestąpił SP ZOZ w Słupcy. 14 sierpnia br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty słupeckiego, kierownictwa szpitala i personelu medycznego, podczas której przedstawiono szczegółowe informacje na temat ZOL – rozpocznie on swoją działalność od 1 września br.

Zakład Opiekuńczo-Lecznicy SP ZOZ w Słupcy mieści się na parterze budynku Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy. Przygotowano na oddziale 17 łóżek dla pacjentów przewlekle chorych. Ponadto sala do rehabilitacji, pokój dzienny, kuchnia z jadalnią. Z sal jest możliwość wyjścia na taras i do ogrodu przyszpitalnego. Kwalifikację do przyjęcia na oddział przeprowadza lekarz. Pacjent przekazuje 70% swojego uposażenia na pokrycie kosztów pobytu.
Na oddziale pracować będzie sześć pielęgniarek, rehabilitant, psycholog i psychiatra – kierować i zarządzać oddziałem ZOL będzie lek. spec. reumatolog, internista Małgorzata Mazurkiewicz-Ziętek.