Światowy Dzień Zdrowia 2021

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji otrzymaliśmy poniższe życzenia, dedykowane dla całego Zespołu Współpracowników SP ZOZ w Słupcy, z podziękowaniem za codzienną pracę i walkę z pandemią. Przy tej okazji dyrekcja oraz współpracownicy z SP ZOZ w Słupcy szczerze dziękują za wszelkie wyrazy wsparcia, jedności oraz życzliwości dla medyków, którzy służą Chorym i Ich Rodzinom w jednoimiennym Szpitalu SP ZOZ w Słupcy.

„ Z okazji dzisiejszego Święta Służby Zdrowia pragniemy przekazać na Ręce Pana Dyrektora i za Pana pośrednictwem dla Całej Załogi najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego zawodowego święta. Doskonale wiemy, że Wasza praca to nie tylko spełnianie powinności zawodowych, ale przede wszystkim służba wobec społeczeństwa, zwłaszcza tej jego części, która szczególnie potrzebuje Waszego wsparcia. W trudnym czasie pandemii Pan Dyrektor wszystkie swoje siły, wiedzę i zaangażowanie poświęcił zorganizowaniu i jak najlepszemu funkcjonowaniu szpitala cowidowego w Słupcy. Wiemy to z relacji osób, które nam mówiły – na podstawie autopsji – o Pańskiej pracy i pracy Pańskiego Zespołu, który świetnie Pan zorganizował i wspierał w dramatycznie trudnych okolicznościach pandemii. Uznanie nasze budzi medyczna strona funkcjonowania kierowanego przez Pana szpitala. Ale także to, że zadbał Pan o zapewnienie pacjentom psychicznego i duchowego wsparcia w sytuacji, gdy będąc w całkowitej izolacji nie mieli żadnego kontaktu z najbliższymi. Pańska akcja – dostarczenia pacjentom podstawowej informacji o tym , co się dzieje świecie: radio w każdym pokoju, wsparcia religijnego: każdy pacjent dostał indywidualny krzyżyk i różaniec oraz intelektualnego: zorganizowanie zbiórki książek – jest wyjątkowa w skali kraju. Wyrażamy najwyższe uznanie i przekazujemy najserdeczniejsze podziękowania. Panie Dyrektorze! Darzymy Pana wielkim szacunkiem, wyrażamy uznanie dla jakości pracy i dziękujemy Bogu, że tacy znakomici ludzie jak Pan są wśród nas.”

prof. Stanisław Mikołajczak, Akademicki Klub Obywatelski
prof. Bartosz Korzeniewski, Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych
prof. Stanisław Mikołajczak, Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności
dr Jolanta Hajdasz, Fundacja im. Abp. Baraniaka