szpital-tab3.jpg

Witamy na stronie szpitala Słupcy "Według najlepszej wiedzy dopomagać cierpiącym,

zwracającym się o pomoc, mając na celu wyłącznie ich dobro..."

62-400 Słupca

ul. Traugutta 7

tel. (63) 275 23 00

fax (63) 275 21 16

Sekretariat

biuro@szpital.slupca.pl

Dyplom Przyjaciela Telefonu do Mamy


Dyplom Przyjaciela Telefonu do Mamy dla SPZOZ w Słupcy

Pod koniec grudnia 2013 roku naszemu Szpitalowi przyznano Dyplom Przyjaciela Telefonu do Mamy. Jest to wyróżnienie, które placówka otrzymała za wieloletnią współpracę z Fundacją Orange w zakresie realizacji programu "Telefon do Mamy". Dzięki tej inicjatywie umożliwiono wszystkim małym pacjentom z Oddziału Dziecięcego bezpłatny kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy brać udział w realizacji tego typu programów.

 

Telefon do Mamy to program, dzięki któremu dzieci przebywające w szpitalach mogą bezpłatnie dzwonić do swoich bliskich zawsze, gdy tego potrzebują. W 2003 roku Orange Polska na prawie każdym oddziale dziecięcym w Polsce zamontował kolorowy telefon, a Fundacja Orange wysyła karty, z których bezpłatnie mogą korzystać mali pacjenci. Przez 10 lat trwania programu Fundacja zainstalowała ponad 1000 kolorowych aparatów telefonicznych i dostarczyła 1,65 miliona kart telefonicznych dzieciom w szpitalach i innych placówkach pomocowych w całej Polsce.

Dziś, kiedy komunikacja telefoniczna bardzo się zmieniła, a wiele dzieci posiada własny telefon komórkowy, Fundacja Orange wyznaczyła nowe zadania dla swojej działalności na rzecz małych pacjentów szpitali. Idąc z duchem czasu, w 2009 roku ufundowała komputery dla 100 szkół przyszpitalnych w, a w 2012 stworzyła multimedialne stanowiska edukacyjne na 20 oddziałach dziecięcych na terenie całej Polski - Edukacyjne Wyspy Orange. Są one wyposażone w edukacyjne programy, gry, audio-bajki oraz materiały multimedialne, które stymulują wszechstronny rozwój dziecka. Pozwalają ćwiczyć pamięć, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową i logiczne myślenie.  

Również na naszym Oddziale Dziecięcym działa od kilku miesięcy taka Wyspa dzięki której pobyt w szpitalu jest dla dzieci bardziej przyjazny i atrakcyjny, a czas między zabiegami wypełnia mądra zabawa.

 

Filmik podsumowujący akcję m.in. w Naszym Szpitalu -broszura_10 lat_tdm[1]